Kaip padėti asmeniui, turinčiam priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų, ir kaip padėti sau, gyvenant su tokiu asmeniu?
Atsako psichologas-psichoterapeutas dr. G. MarkevičiusPriklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų, kaip ir kitos psichologinės priklausomybės, rodo, kad šis užsiėmimas užvaldo asmenį, tampa jam svarbesnis nei visa kita gyvenime. Žmogus tarsi praranda gebėjimą laisvai rinktis, ar jam žaisti ir kiek tą tęsti. Tačiau tai - tik tariamas valios praradimas, iš tikrųjų įnikęs į tą veiklą asmuo daugiau bėga į malonesnį užsiėmimą nuo gyvenimo realybės, kuri jį slegia, ar nuo tuštumos, kuri kankina, ar nuo vidinio skausmo, kurio nenori jausti. Be to, priklausomas asmuo dažnai ir neigia tai, kas jam negerai, o kompiuteriniai žaidimai sėkmingai padeda užsimiršti ir to nematyti. Dažniausiai jau įklimpęs į priklausomybę žmogus negali padėti sau, bet gali rinktis: atsiverti ar neatsiverti kitų pagalbai. Artimieji paprastai irgi negali padėti priklausomam asmeniui, nes būna per daug įsitraukę patys į visą priklausomo elgesio sistemą. Kuo labiau artimieji siekia padėti, tuo priklausomas žmogus mažiau stengiasi pats, nes jaučia, kad atsakomybę už jį neša jie. Taigi stiprus artimųjų noras padėti labiau sutrukdo priklausomam žmogui ieškoti sprendimo. Veiksmingiausias būna kaip tik emocinis artimųjų atsitraukimas, kai jie liaujasi taip stipriai rūpintis ir leidžia žmogui pačiam patirti savo destruktyvaus elgesio pasekmes. Pvz., jei žmogui, žaidžiančiam kompiuterinius žaidimus, artimieji nuolat gamins valgį, tai leis jam ir toliau klimpti į priklausomybę. Kitu atveju, kai žmogus pats priverstas tuo pasirūpinti, tai jau padeda kuriam laikui atsitraukti nuo kompiuterio, o gaminantis sau vakarienę - daugiau susiliesti su gyvenimo realybe. Emociškai atsitraukę artimieji padės sau, jei pradės daugiau rūpintis savo gyvenimu, grįš prie pomėgių, užsiėmimų, svarbios sau veiklos, kurią jau spėjo apleisti dėl susikoncentravimo į priklausomą asmenį. Pastarajam realiai daugiau gali padėti žmonės, kurie turėjo panašių sunkumų ir yra juos išsprendę.
Tiek priklausomam žmogui, tiek artimiesiems veiksminga specialistų, psichoterapeutų pagalba, nes ji padeda pamatyti save nauju žvilgsniu ir atrasti naujas gyvenimo galimybes.

Kiekviena iš mūsų siekiame būti laiminga, pasitikinti savimi, graži tiek dvasiškai, tiek fiziškai. Sveikata, grožio paslaptys, savęs pažinimas, asmeninis tobulėjimas, vyrų ir moterų santykiai, psichologija bei kt. visada yra aktualios temos. Kiekviena iš mūsų turime skirtingas patirtis, pomėgius, įgūdžius, kompetencijas. Todėl moterų klubas „Ramunė“ buvo sukurtas tam, kad mes visos galėtume diskutuoti, bendrauti bei dalintis patarimais mums rūpimais klausimais.
2014 m. lapkričio 14 d., penktadienis
Priklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų.
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
Ar jums reikia pagalbos, kad sugrąžintumėte savo mylėtoją, kuris paliko jus? padėti išspręsti jūsų nevaisingumo problemą ir pastoti? Jei turite sunkumų? Impotencija, gonorėja, STI (lytiniu keliu plintanti infekcija) Insultas ir cukrinis diabetas, fibrozė, Jūsų pinigų grąžinimas iš jūsų skolininkų ir atsisakymo mokėti, darbo skatinimas, astma ir kt. Dr.Obodo gali jums padėti. problemos išnyks amžinai.
AtsakytiPanaikintiEl. Paštas: templeofanswer@hotmail.co.uk
WhatsApp: + (234) 8155 42548-1