2014 m. spalio 10 d., penktadienis

Santykių remontas

Nieko nėra amžino. Mašina sugenda, kėdė sulūžta, dažai nuo sienos nusilupa. Laimei, visa tai galime pataisyti – pakeisti automobilio variklį, iš naujo sukalti kėdę, perdažyti sienas. O jausmus? Tai nėra taip paprasta, kaip sutaisyti sugedusį daiktą, tačiau, įmanoma.Pirmieji metai buvo nuostabūs. Aistra, žaismingumas, nesibaigiantis juokas, nekaltas flirtas, šilti apkabinimai, pašnekesiai iki paryčių…  Jūs negalėjote gyventi vienas be kito. Laikui bėgant jausmų jūra aprimo. Vis dar mėgaujatės vienas kito draugija, tačiau romantinius jausmus po truputį pakeičia kasdienybė. „O kad į gyvenimą sugrįžtų tas jaudulys, – nostalgiškai prisimenate pirmąsias pakvaišimo dienas, tačiau netrukus nusiraminate. – Juk debesimis amžinai neskrajosi…“ Skrajosite! Jei tik žinosite, kaip įpūsti naujo vėjo į santykius.
Tikriausiai girdėjote ne vieną patarimą, kaip nederėtų elgtis, kad nepablogintumėte santykių – nekritikuoti partnerio, nepalikti neužsuktos dantų pastos tūbelės, neflirtuoti su kaimynais, nerodyti blogos nuotaikos ir t. t. O kaip derėtų? Psichologų teigimu, norint sukurti laimingus santykius, reikia sutelkti dėmesį ne į neigiamus, o į teigiamus aspektus, t. y. ką galime padaryti, kad prisidėtumėme prie bendros gerovės. Pabandykite savo požiūrį apversti aukštyn kojomis: kuo partneris jus žavi, o ne erzina? Tikriausiai jo rūpestingumas kelia jums kur kas stipresnes ir mielesnes emocijas nei išmėtytos kojinės. Jei kreipsite dėmesį į erzinančius partnerio įpročius, tikėtina, kad nepastebėsite jo teigiamų savybių. „Teigiamas požiūris padeda kurti tvirtesnius ir brandesnius santykius“, – teigia Šiaurės Karolinos universiteto psichologė Barbara Fredrickson. Poros, telkiančios dėmesį į teigiamus dalykus, ieškančios būdų, kaip patobulinti ir pagyvinti santykius, yra kur kas laimingesnės už partnerius, kurie bando perauklėti vienas kitą. Taigi kaip įnešti pozityvumo ir kokių medžiagų jums reikės santykiams „remontuoti“?

Klokite pozityvumo pamatus

Mes tikimės, kad partneris liūdesio akimirkomis bus visada šalia – užjaus ir švelniai paglostys galvą. Tačiau tai, kaip antroji pusė priima pozityvias naujienas, gali būti net svarbiau už jo gebėjimą paguosti! Laimingos poros dažniau tarpusavyje dalijasi geromis naujienomis bei moka jas švęsti. Atlikusi sutuoktinių tyrimą, psichologė Shelly L. Gable pastebėjo, kad partneriai, konstruktyviai priimantys vienas kito teigiamas naujienas, labiau patenkinti savo santykiais nei asmenys, kurie pasyviai reaguoja į antrosios pusės džiūgavimą. Kaip tinkamai atsakyti į išrinktojo džiaugsmą? Atsakymas paprastas – taip pat džiugiai. Parodykite, kad suprantate sutuoktinio jausmus, kad jo klausotės ir kartu džiūgaujate. „Matau, kad naujas darbo pasiūlymas tau daug reiškia, džiaugiuosi dėl tavęs“.  Nepulkite ieškoti galimų iššūkių, darbo trūkumų ir pan. Tai galėsite aptarti vėliau, o šią akimirką kartu su partneriu pasidžiaugite naujos karjeros galimybėmis.
Virdžinijos universiteto mokslininkas Jonathan Haidt nustatė, kad žmonės teigiamų įvykių vidutiniškai patiria tris kartus daugiau nei neigiamų. Tai gera žinia, nes pasidžiaugti galėsite net tris kartus daugiau nei guosti! O jei tai darysite tinkamai, patirsite didesnę laimę. Nuoširdus džiūgavimas kartu su antrąja puse yra tiesiausias kelias į kapitalinį santykių remontą.

Šaldytuvą apkabinėkite dėkingumo rašteliais

„Ačiū“ – net ir toks trumpas žodelis gali nuverstis kalnus. Vis dėlto dažniausiai jį ištariame inertiškai, iš įpročio, nesusimąstydami, kiek iš tikrųjų esame dėkingi savo partneriui, ir taip sumenkindami šio žodžio galią. Sutuoktiniai vienas kitam padeda daugybę kartų per dieną, tačiau tai tampa taip įprasta ir natūralu, kad nustojame būti dėkingi („juk taip ir turi būti“). Stop! Juk norime kasdienybę vyti iš namų! Pastebėkite ir vertinkite net mažiausias sutuoktinio pastangas (kad ir kavos atnešimą į lovą, bučinį prieš miegą ir pan.). Prisiminkite, kaip gyrėtės savo partneriu draugams pažinties pradžioje: „Man taip patinka, kai jis mane apkamšo prieš miegą“. Smulkmenos yra svarbios. O dar svarbiau už jas išreikšti dėkingumą. Mokslininkė Sara B. Algoe paprašė porų kasdien dvi savaites rašyti padėkos dienoraštį. Kaip parodė rezultatai, sutuoktiniai buvo labiausiai patenkinti savo santykiais tomis dienomis, kai jautėsi vienas kitam itin dėkingi. Teigiamas dėkingumo poveikis buvo jaučiamas net kitą dieną.
Vis dėlto dėkingumas dėkingumui nelygu. Nenuoširdi ar į save nukreipta padėka („Dėkoju už vakarienę. Tikrai buvau išalkęs“) nebus veiksminga. Reikia ją suasmeninti: „Tu toks puikus virėjas, ačiū, kad esi toks rūpestingas.“ Kaip teigia psichologė Barbara Fredrickson, dėkingumo poveikis santuokos kokybei pastebimas jau po pusmečio. Ne tiek ir ilgai trunkantis remontas. Be to, itin malonus.

Sienas papuoškite partnerio portretu

Idealizuoti save kenksminga ir neveiksminga, tačiau garbinant partnerį galima pasiekti gana gerų rezultatų. Psichologų teigimu, poros, kurios idealizuoja partnerį, yra kur kas laimingesnės. Kaip rodo Paulo Millerio atliktas tyrimas, sutuoktiniai, kurie partnerio elgesį įvertina kaip geresnį, nei jis iš tikrųjų yra, yra labiau patenkinti savo sąjunga nei neidelizuojantys savo antrosios pusės asmenys. Paprastas būdas atgaivinti jausmus – dažniau atkreipti dėmesį į jums patinkančias partnerio savybes ir jas šiek tiek išpūsti: „Tu pats geriausias tėvas pasaulyje!”. Juk panašiai elgiamės ir santykių pradžioje – visos partnerio savybės atrodo tobulos ir nepakeičiamos. Rožinių akinių tuomet nereikėjo, tad kodėl jų jums reikia dabar?

Knygų lentynas pakeiskite žaidimų lentynomis

Santuoka be žaisimingumo – kaip maistas be prieskonių. Santykių pradžioje poros nuolat kvailioja, juokauja, flirtuoja. Didžia dalimi padebesiais skrajojame todėl, kad tuo metu puikiai leidžiame dienas. Laikui bėgant žaismingumą užgožia rūpesčiai dėl darbo, namų ruoša, dėmesio reikalaujantys vaikai. Dienos tampa išsikvėpusios ir beskonės. Puiku, jei galite rasti laiko jus abu džiuginantiems užsiėmimams, tačiau kasdienybei pagardinti užtektų ir trumpų pakvailiojimų, nežeidžiančių juokelių ar pakibinimų. Tai ypač naudinga įtampai išsklaidyti. B. Keltner pastebėjo, kad partneriai, kurie per konfliktus vienas kitą paerzina, jaučiasi daug artimesni nei rimtai į konfliktus įsivėlusios poros. Be to, šie partneriai būna daug laimingesni ir dažniau randa abiem priimtiną sprendimą. Net nekaltas prasivardžiavimas gali padėti sušvelninti situaciją ir priversti abu nusišypsoti. Pavyzdžiui, jei jus erzina, kad partneris neišsiplauna indų, galite jį praminti indų karaliumi, taip priversdamas jį nusišypsoti ir primindamas, kad švarių indų reikia ir jums. Be abejo, svarbu kokiu tonu tai pasakote. Net ir nekaltas, tačiau piktai ištartas žodis nuskambės įžeidžiai. Erzindamas savo antrąją pusę būkite žaismingas ir tai parodykite savo kūno kalba. Darykite tai švelniai, tarsi norėdamas pakutenti kūdikį.

Pakeiskite veidrodį padidinamuoju stiklu

Žmona, grįžusi iš kirpyklos su nauja šukuosena, gali praleisti valandų valandas vaikščiodama aplink sutuoktinį, kol jis galiausiai pastebi, kad kažkas „ne taip“. Pažįstama situacija? Mes taip priprantame prie savo partnerių, kad nustojame juos stebėti. Kaip teigia Harvardo psichologė Ellen Langer, tai, kad mes dėmesingai nebežiūrime į savo atrąsias puses, dar nereiškia, kad jos nesikeičia (prisiminkite pirmąsias įsimylėjimo dienas, kai partnerio išvaizdą gerte gerdavote, stengdamasis įamžinti šį širdžiai mielą vaizdą visam gyvenimui). Jei norite išlikti įsimylėjėliai, turite vėl pradėti aktyviai stebėti savo išrinktąjį. Suraskite bent penkis skirtumus nuo tada, kai paskutinį kartą jį „analizavote“. Tai gali būti maži pasikeitimai – naujas kaklaraištis, raukšlė, kitaip sušukuoti plaukai, naujas nagų lakas ir pan. Kai stebime, kas vyksta su mūsų mylimaisiais, jaučiamės jiems kur kas artimesni ir labiau įsitraukę į jų gyvenimą. E. Langer atliko tyrimą su futbolo sirgaliais, kurių daliai rungtynių metu nurodė stebėti ir surašyti žaidėjų pokyčius. Kaip parodė rezultatai, jie labiau mėgavosi žaidimu nei kiti žiūrovai. Taigi, jei norite mėgautis santuoka, būkite ne pasyvus, bet aktyvus stebėtojas ir sirgalius.

Įsigykite paslaptingų skrynelių

Jei norite padėti partneriui atsigauti po sunkios ir įtemptos darbo dienos, nepulkite jo „guosti“ ar kitaip akivaizdžiai gelbėti. Dauguma porų stengiasi įvairiais būdais pamaloninti antrąją pusę – paruošti vakarienę, sutvarkyti kambarius ar pan., taip tikėdamiesi nuimti įtampą nuo partnerių pečių. Tačiau, kaip teigia Kolumbijos universiteto mokslininkė Niall Bolger, tai ne tik nepadeda, bet ir gali sukelti dar didesnį stresą (partneris gali pasijusti skolingas ar net kaltas, kad stengiatės jam padėti). Geriausias būdas – paramą parodyti neakivaizdžiai. Kaip rodo tyrimai, žmonės, kurie nepastebi sutuoktinio paramos, daug greičiau atgauna jėgas ir jaučiasi laimingesni nei asmenys, kuriems kiti akivaizdžiai tiesia pagalbos ranką. Taigi atraskite subtilių, mielų dieną praskaidrinančių būdų: į šaldytuvą įdėkite jo mėgstamo gėrimo, pamerkite gėles, „netyčia“ prileiskite vonią, iškedenkite patalus ir t. t.

Kambarį rezervuokite saviems pomėgiams

Džiaukis, ir pasaulis džiaugsis su tavimi. Ši taisyklė galioja ir santuokai – jei norite, kad ji būtų laiminga, pirmiausia turite būti laimingas ir patenkintas pats savimi. Dauguma porų aklai atsiduoda santykiams, taip pamiršdami save, paaukodami savo pomėgius, draugus. Skirkite dėmesio ne tik partnerio, bet ir savo gerovei. Ką mėgstate daryti? Ko siekiate? Susigrąžinkite aistrą į gyvenimą ir pajauskite, kaip ji grįžta į santykius. Pamirškite erzinančius parnterio įpročius, geriau skirkite dėmesio dalykams, kurie jums teikia džiaugsmo, imkitės pozityvių pokyčių savo gyvenime. „Išmok tvarkytis kambarius“, – žmona priekaištauja vyrui. O ko išmokti gali ji pati?
Savo nuotaiką perduodame kitiems. Tad kodėl raukomės, kai visi norime daugiau šypsotis?

Vietoj sporto treniruoklių – meilės pratimai

Be rytinės mankštos, darykite ir meilės pratimus. Harvardo universiteto profesorius Robertas Epsteinas poroms siūlo žaidimus, po kurių, kaip rodo tyrimai, jos jaučiasi daug artimesnės. Atnaujinti jausmams pakanka vos kelių minučių:
  • Stebėkite partnerio kvėpavimą. Pabandykite jį suvienodinti su savuoju. Po keleto minučių pajausite, kad tampate tarsi vienu kūnu.
  • Nugara atsisukite į partnerį ir kriskite į jo glėbį. Vėliau apsikeiskite vietomis. Tai – pasitikėjimą skatinantis pratimas. Aptarkite kilusius jausmus.
  • Kartu su partneriu popieriaus lapuose užrašykite po paslaptį. Pasidalykite savo istorijomis. Tyrimai rodo, kad atskleidę intymią informaciją partneriai jaučiasi kur kas artimesni.
  • Atsitokite vienas prieš kitą trijų metrų atstumu. Kas dešimt sekundžių ženkite vienas kito link, kol pateksite vienas kitam į glėbį.
  • Padėkite savo ranką kuo arčiau mylimojo rankos, tačiau jos nelieskite. Pajuskite vienas kito šilumą.
  • Žvelkite vienas kitam giliai į akis bent porą minučių. Po šio pratimo partneriai jaučiasi kur kas artimesni ir net teigia labiau mylintys vienas kitą.
  • Paprastas prisilietimas kelia šiltus jausmus. Todėl dažniau prisilieskite prie partnerio, apsikabinkite ar patrinkite nugarą. Tai skatina meilės hormono oksitocino išsiskyrimą.

Kas mėnesį – po naują baldą

Ar matėte filmą „Naktinis pasimatymas“, kuriame pasakojama apie ilgaamžę porelę, patekusią į rutinos spąstus? Kiekvienas ketvirtadienis – jų pasimatymo diena, tačiau ji visada būna vienoda: tas pats restoranas, tas pats patiekalas, tie patys pokalbiai. Ir nors tai puiki idėja santykiams atgaivinti, šiai porai ji nesuteikia naujų gyvenimo spalvų. Tik filmo herojams patekus į netikėtas situacijas, jų jausmai vėl pražysta. Taip ir realiame gyvenime. Norint, kad santykiai gyvuotų, reikia naujovių, pokyčių. Tai ne tik suteikia energijos, praplečia akiratį, bet ir suartina partnerius. Psichologas Gregas Strongas pastebėjo, kad partneriai jaučiasi kur kas artimesni, kai išbando ką nors naujo. Naujovės nebūtinai turi būti drastiškos – nueikite pietauti į dar nelankytą restoraną, neįprastai praleiskite savaitgalį, užsirašykite į naujus kursus, važiuokite atostogauti į kitą kurortą ir t. t. Nuobodu bendrauti, žinant, ką kitas asmuo pasakys. Nuobodu ir skanauti, kai žinai, kokį skonį pajusi. Nauji dalykai suteikia naujų emocijų ir potyrių. Atgaivinkite savuosius jausmus.
Tyrimai rodo, kad veikla, skatinanti adrenalino išsiskyrimą, taip pat suartina partnerius. Kodėl nenuvykus į atrakcionų parką ar į egzotišką kelionę?

Televizoriui namie ne vieta

„Su vyru šnekamės itin retai, nes vis tiek žinome, ką kitas galvoja“, – apie savo santykius pasakoja Rita. Ar tikrai taip? Kad ir kiek ilgai gyventumėte su partneriu, dar nereiškia, kad jį visiškai pažįstate ir suprantate. Kartais dešimt santuokos metų prilygsta vienam pažinties mėnesiui – nelygu kiek partneriai nuoširdžiai tarpusavyje bendrauja. Mylimieji dažnai bijo atskleisti tikruosius savo jausmus ir mintis, kad neįskaudintų kito. Ir tai nėra gerai. Kapitalinis santykių remontas neįmanomas be bendravimo įpročių pakeitimo. Jei norite sukurti stiprų, artimą ir laimingą tarpusavio ryšį, turite skirti pakankamai laiko nuoširdiems pokalbiams. Ar galite atvirai pasakyti, ko tikitės vienas iš kito? Ar žinote savo partnerio poreikius? Ar pasakote, kada jaučiatės įskaudintas? Ar galite šnekėtis apie jums opius dalykus? Kalbėti apie save ir savo jausmus būna daug sunkiau, nei kalbėti apie partnerį ar jūsų santykius. Tačiau tai itin svarbu. Partneris gali nesuprasti, kas verda jūsų viduje, o tai stabdo problemų sprendimą. Jei norite, kad partneris dažniau jums parodytų dėmesį, sakykite. Jei norite daugiau asmeninės erdvės – netylėkite! Tik jūs pats žinote, ko jums reikia. Išsakyti savo jausmus kur kas lengviau, nei kentėti sukandus dantis ir tikėtis, kad viskas išsispręs savaime.

Nuolat prižiūrėkite

Namuose bent kartą per savaitę valome dulkes, siurbiame kilimus, laistome gėles, išmetame šiukšles. O ar skiriate tiek pat dėmesio savo santykiams puoselėti? Jiems, kaip ir daiktams, reikalinga nuolatinė priežiūra, kartais – net remontas. Dauguma porų jau susiformavusį artimą ryšį laiko savaime suprantamu dalyku, dėl kurio stengtis nebereikia. „Jis jau mano, galiu būti ramus“, – ar ne taip galvojame apie savo partnerį? Jei norite atgaivinti jausmus, juos turite nuolat „poliruoti“. Juk kur kas smagiau gyventi su rusenančia širdimi nei su nostalgiškais prisiminimais apie pirmąsias įsimylėjimo dienas. Atraskite vienas kitą iš naujo.
Norėčiau įkvėpti skeptiškas poras, manančias, kad laikui bėgant jausmai blėsta ir nuo to nėra vaistų. Indijoje 95 proc. santuokų suplanuoja tėvai, tačiau skyrybų procentas šioje šalyje yra vienas mažiausių pasaulyje. Nors sutuoktiniai vienas kito nepažįsta, jie sugeba vienas kitą pamilti dėdami pastangas vienas kitą pažinti, suprasti ir suteikti santuokai dalykų, kurie abiem atneša džiaugsmo. Tyrimai rodo, kad indų santuokos lenkia europietiškąsias pagal pasitenkinimo, ilgaamžiškumo ir laimės rodiklius. Paprastai europiečių pasitenkinimas santuoka būna aukščiausias vedybų pradžioje, tačiau laikui bėgant jis sparčiai leidžiasi. Indijoje yra atvirkščiai: santuokos pradžioje partneriai būna mažai patenkinti vienas kitu, tačiau jų laimė auga. Taigi jei aktyviai pažinsite vienas kitą, į kasdienybę įpūsite naujų vėjų, rodysite nuoširdų dėmesį, konstruktyviai bendrausite, išreikšite dėkingumą, tikiu, kad meilę atgaivinsite.
Rūta Ignatė

2014 m. spalio 9 d., ketvirtadienis

7 žingsniai, padėsiantys išgyventi neištikimybę

Ilgalaikiai santykiai gali nutrūkti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Skyrybos visada yra sudėtingas procesas, tačiau dar sunkiau tuomet, kai jos įvyksta dėl neištikimybės. Gera žinia ta, kad laikas gydo visas žaizdas, tereikia truputėlį pastangų.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pateikia 7 žingsnius, kurie padės išgyventi šį nelengvą gyvenimo etapą.
1 žingsnis. Įsitikinkite, kad nebėra jokių šansų išsaugoti santykius. Galbūt jūsų santykiai su mylimu žmogumi nėra tokie, kokių norėtumėte. Galbūt net turite jo ar jos neištikimybės įrodymų. Bet kuriuo atveju prieš nutraukdami santykius turėtumėte išbandyti visus būdus juos išsaugoti. Jei problemų nepavyksta išspręsti patiems, ieškokite profesionalios pagalbos. Tai padės jums abiem suprasti, ką jaučiate vienas kitam ir kodėl vienas iš jūsų nuklydo į kairę.
Tiesą sakant, po neištikimybės santykius įmanoma tęsti tik tuo atveju, jei abu partneriai nori išsaugoti santykius bei yra pasiryžę dėl to stengtis, jei tas, kuris išdavė, sutinka niekada nebesimatyti su tuo, su kuriuo išdavė, ir jei tas, kuris buvo išduotas, gali nuoširdžiai atleisti. Jei šios trys sąlygos dėl kokių nors priežasčių negali būti įvykdytos, skyrybos greičiausiai bus neišvengiamos. Taigi jei visgi tvirtai nusprendėte, kad santykių išsaugoti nepavyks, pasistenkite, kad skyrybos būtų kuo paprastesnės. Tai padaryti padės tolesni žingsniai.
2 žingsnis. Nebijokite užduoti jums rūpimų klausimų. Blogiausia, ką galite padaryti susidūrę su partnerio neištikimybe, tai apsimesti, kad nieko nenutiko. Jei norite greičiau išgyventi šią nemalonią situaciją ir pasiruošti naujiems santykiams, nebijokite pažiūrėti tiesai į akis ir ieškoti atsakymų, kurie jums yra svarbūs. Dažniausiai pirmas klausimas, kuris rūpi neištikimybę patyrusiems žmonėms, yra kodėl jis (ji) taip pasielgė. Net jei nebeturite vilties išsaugoti santykių, užduokite šį klausimą buvusiam ar buvusiajai. Gali būti, kad atsakymas nebus itin malonus, tačiau jūs turite teisę jį žinoti.
3 žingsnis. Išlaisvinkite savo emocijas. Jūsų reakcija į neištikimybę greičiausiai priklauso nuo to, ar sužinojote šį faktą netikėtai, ar kurį laiką įtarėte. Normalu, jei šiuo metu jaučiate pyktį, apmaudą, širdgėlą ir kitus panašius jausmus. Neslėpkite savo jausmų, o pasistenkite juos pergyventi. Stebėkite, kaip keičiasi jūsų jausmai. Geriausia, jei su kuo nors apie tai galėtumėte pasikalbėti – galbūt su mama, o gal su geriausia drauge.
Susidūrę su neištikimybę galite jausti(s):

• Sukrėstas (-a);

• Taip, tarsi būtumėte netekę didelės ir svarbios savo gyvenimo dalies;
• Pyktį ir skausmą;
• Gali būti sunku sutelkti dėmesį, susikaupti;
• Greičiausiai kurį laiką manysite, kad niekada nesugebėsite pamiršti buvusio partnerio ir niekada nesutiksite geresnio, tačiau tai netiesa;
• Kartais galite norėti verkti;
• Kad ir ką bedarytumėte, jums atrodo, kad viskas aplinkui primena jūsų buvusius santykius;
• Galite norėti vengti žmonių, kurie jus pažinojo kaip porą;
• Jus greičiausiai erzina smulkmenos;
• Visą laiką jausti(s) pavargęs ir turėti miego sutrikimų;
• Jūsų gali neapleisti mintys, kaip jūsų mylimasis ar mylimoji leidžia laiką su kitu ar kita.
4 žingsnis. Skirkite sau laiko susitaikyti su situacija ir nepasiduokite liūdesiui.Natūralu, kad jaučiatės prislėgtas (-a). Jus išdavė artimas žmogus ir jums reikės laiko, kad išgyventumėte šią situaciją. Svarbiausia stengtis nepasiduoti liūdesiui. Pavyzdžiui, neužsidarykite namuose. Stenkitės kuo dažniau užsiimti mėgstama veikla – gal nueikite į teatrą, o gal užsirašykite į kalbos, kurią seniai svajojote išmokti, kursus.
5 žingsnis. Neskubėkite priimti svarbių sprendimų. Neištikimybė gali sukelti šoką, ypač jei apie ją nė nenutuokėte. Galite jaustis toks sukrėstas (-a), kad bus sunku racionaliai priimti sprendimus. Todėl bent mėnesį po tokios žinios nedarykite jokių svarbių savo gyvenime sprendimų. Iš pradžių pasistenkite nusiraminti ir tik kai imsite jaustis šiek tiek geriau spręskite, kokie kiti žingsniai turėtų būti jūsų gyvenime.
6 žingsnis. Nekaltinkite tik savęs. Iš tiesų santykiai priklauso nuo dviejų žmonių, tačiau atminkite, kad galutinį sprendimą nueiti į kairę priėmė jūsų antroji pusė. Žinoma, pasistenkite suprasti tokio pasirinkimo priežastis, tačiau žinokite, kad negalite savęs kaltinti dėl kito žmogaus pasirinkimo būti neištikimu. Verčiau stenkitės pasimokyti iš klaidų ir žvelgti į ateitį.
7 žingsnis. Susigrąžinkite pasitikėjimą priešinga lytimi. Susidūrę su neištikimybe dažniausiai nusivilia ne tik savo buvusiuoju ar buvusiąja, bet visa priešinga lytimi. Manyti, kad visi jie tokie arba visos jos tokios, yra klaida, net jei jums atrodo priešingai. Jei leisite sau tuo tikėti, galite pakenkti busimiems santykiams.

2014 m. spalio 7 d., antradienis

JOGA VISIEMS

Apie filmą:

Originalus pavadinimas: Sacred yoga practice: Vinyasa flow with rainbeau Mars
Žanras: mokomoji programa
Filmo trukmė: 60 min.
Vaidina: Rainbeau Mars
Sukurta:: (1995)
Kalba:: anglų

Video:

Formatas: DVD
Išleidimo Lietuvoje data: 2007.08.03
Įgarsinimo kalbos: lietuvių, rusų, anglų
Subtitrai: lietuvių, rusų, latvių, estų

Trumpas filmo aprašymas:

Reinbou Mars („Visuomenė prieš Larį Flintą“) garsiajame įvairaus pasirengimo lygio pratimų komplekse „Joga visiems“ Atskleiskite jogos paslaptis kartu su Reinbou Mars, pasaulinio garso trenere, kuri ves treniruotę tiesiog ant jūros kranto šniokščiant bangų mūšai. Jos unikalus daugiapakopis pratimų kompleksas įkandamas netgi naujokui, tačiau naudingas ir būtinas net ir patyrusiems jogos žinovams. Jogoje neatskiriamos sąvokos kūnas, dvasia ir sąmonė. Joga primena nuostabų šokį, kuriame specialios pozos ir asanos kartu su taisyklingo kvėpavimo technika bei meditacija suteikia organizmui sveikatos ir ilgaamžiškumo. Būtent dėl to labai svarbu užsiimti joga neskubant, kad atskleistumėte visas savo kūno galimybes ir pajustumėte harmoniją su savimi bei aplinka. Greitai pastebėsite, kad kūnas tampa lieknas ir elastingas, pajusite jėgų antplūdį, atsikratysite susikaupusio nuovargio. Ši visame pasaulyje garsi programa pavadinimu „Vinyasa Flow“ – tikras lobis jūsų sveikatai! 1 dalis: pradedantiesiems 2 dalis: meditacija 3 dalis: įtvirtinančios jėgos 4 dalis: iki devinto prakaito

Akmenų knyga

Akmenų knyga, arba Žingsnis į platesnį suvokimą. I tomas. – Vilnius, „Gamta“, 2005; 2 leidimas – „Tiamata“, 2007, 501 p.

Tai enciklopedija – mineralų terapijos ir astromineralogijos vadovėlis, kurio medžiagos turėtų pakakti tiems, kurie siekia padėti sau ir kitiems. Jame pateiktos svarbiausios senovėje egzistavusios ir dabar egzistuojančios mineralų pritaikymo ir jų parinkimo kryptys ir būdai, taip pat ilgamečiai empiriniai ir intuityvieji mineralų poveikio tyrinėjimai. Rasite mineralų gydomųjų savybių mokslinį pagrindimą, taip pat visame pasaulyje painiojamus, o čia aiškiai atskirtus amuletų ir talismanų skirtumus bei jų gamybos ir nešiojimo ypatumus. Talismanų skyriuje pateikiamos pagrindinės seniausiosios talismanų kūrimo kryptys ir naujieji talismanai, skirti šiam laikui. Kalbama apie tai, kaip mineralų terapija gali padėti subalansuoti žmogaus subtiliąsias sistemas, padėti susivokti ligų giluminėse priežastyse ir keisti mąstymo struktūras. Rasite paaiškinimus, kodėl įvairūs autoriai ir sistemos skirtingai parinkinėja akmenis pagal Zodiako ženklus, ir kaip geriau reikėtų juos pasirinkti.

Ši knyga skatina skaitytoją mąstyti, analizuoti ir peržiūrėti savo suvokimą. Ji padeda pažvelgti už protui suprantamos ribos, tačiau kartu perspėja ir apie pavojus, tykančius užribyje ir, žinoma, ezoterikos „džiunglėse“. Ji skatina atsiverti naujam pažinimui, nes tik žinojimas padeda nepasiklysti „džiunglėse“.

Ji naudinga ne tik tiems, kurie rimtai domisi mineralų terapija ir astromineralogija, tačiau ir bet kurios krypties dvasios ieškotojams. Ji labai pravers plačiau suprantantiems mokslininkams, gydytojams, psichologams, psichiatrams ir pan.
Ji būtina bet kuriam juvelyrui, kuris siekia tapti tikruoju Meistru.

 

Simfoninės muzikos vakaras

Penktadienis, Gruodis 5, 2014 - 18:00

Simfoninės muzikos vakaras



Gruodžio 5 d., penktadienį, 18 val.

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV-Armėnija), vadovas Algimantas Treikauskas 

Solistas Stefano Secco (tenoras, Italija)


Dirigentas Constantine Orbelian (JAV-Armėnija)


Programa:

Operų arijos ir uvertiūros

Bilietų kaina: 20, 30, 40 Lt / 5,79; 8,69; 11,58 EUR

GRUPĖS „LIŪDNI SLIBINAI“ KONCERTAS

GRUPĖS „LIŪDNI SLIBINAI“ KONCERTAS

Jau tradicija tampantys rudeniniai grupės „Liūdni slibinai“ koncertai ir šį rudenį nepaliks tautiečių darganotoje nuotaikoje. Šarmingais pasirodymais garsėjanti grupė surengs dviejų dalių gyvo garso koncertus penkiuose Lietuvos miestuose. 

Atvirais tekstais ir teatrališku jausmingumu grupė ragina klausytojus pažvelgti į kasdienes problemas su pozityvia autoironija. Šįkart programoje lauks gedulingas atsisveikinimas su lietuviška valiuta, kurio metu atlikėjai primins jų kūrybinį kelią sustiprinusią dainą „Litą ištiesk“. Grupės moteris Aistė Lasytė koncertuose pirmą kartą gyvai atliks jautrią dainą „Mergaitė melagė“, kuri atlapaširdiškai buvo pristatyta šių metų pradžioje Meilės dienos proga.

Chuliganiškieji aktoriai šiuolaikiniais ritmais skambančiose dainose naujam gyvenimui pažadina Maironio, K. Donelaičio, A. Baranausko, J. Marcinkevičiaus ir kitų Lietuvos klasikų kūrybą. Išradingų sprendimų savo pasirodymuose nestokojantys „Liūdni slibinai“ prasitaria, kad būsimuose koncertuose bus išjuokti ir gerai žinomi muzikos kūriniai, tačiau kolkas neišduoda, kodėl ir kokias dainas jie pasirinks šiai juoko ekzekucijai. 

Į aiškius muzikinius rėmus netelpantys liūdesio išpažinėjai gyvuose savo pasirodymuose žiūrovus pavergia nuoširdumu, šmaikščiu bendravimu, originaliais dainų tekstais ir sceniniais sprendimais. Įkvepiančią atmosferą sukuriančiuose koncertuose įvairaus amžiaus, lyties ir muzikinių skonių klausytojai suranda savitą ryšį su šios grupės kūryba ir skleidžiama energija.

Šeštus metus gyvuojantys „Liūdni slibinai“ yra išleidę tris albumus. Debiutinis darbas „Albumas, raginantis tautą“ pristatė hitą „Daina, raginanti tautą“ (liaudyje geriau pažįstamą „Ralio karvytis“ vardu).  „Albumas be jokių Ė“ kvietė valytis nuo dvasios konservantų, o šiemet išleistas dainų rinkinys „Imkit mane ir klausykit“ padovanojo melodingus lietuvių poetų kūrybos vingius.

„Liūdni slibinai“ trejus metus iš eilės buvo nominuoti pagrindiniuose Lietuvos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A., kuriuose pelnė 2012 Metų grupės titulą. Grupė yra įvertinta Sauliaus Mykolaičio vardine premija. „Liūdni slibinai“ taip pat laimėjo alternatyvios muzikos apdovanojimų T.Ė.T.Ė. 2011 Tautos Balso nominacijoje, o 2012 metais šiuose apdovanojimuose grupės narys Dominykas Vaitiekūnas buvo pripažintas „Metų charizma“.

Renginio vieta: „Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas;
Renginio data ir laikas: 2014 spalio 23 d., 19 val.;
Durys atidaromos: 18 val.;
Ar bus pertrauka?: taip;
Ar bus apšildanti grupė?: ne;
Renginio trukmė: 2 val.;
Vaikai iki kelių metų įleidžiami nemokamai: iki 4 metų;
Neįgalieji ir juos lydintis asmuo įleidžiami nemokamai: ne;
ir/arba kokia nuolaida taikoma neįgaliesiems ir juos lydintiems asmenims: netaikoma;
Leidžiama fotografuoti, filmuoti: ne;
Salės planas: amfiteatras
Bilieto kaina: 33 LTL/ 9,56 EUR /38 LTL/ 11,01 EUR + mokesčiai 4 LTL/ 1,16 EUR, platintojo 2 LTL/ 0,58 EUR;
Bilietų platintojas:  Tiketa.lt;                          
Bilietų pardavimo pradžia: 2014 rugpjūčio 27 d.;
Renginio organizatorius: VšĮ „Liūdi“.

NUSTOK SVAJOTI, PRADĖK DARYTI

Jei paklaustume, ką norite per šiuos metus nuveikti, pažertumėte mažų mažiausiai kelis tikslus: pradėti sveikiau maitintis, parašyti knygą, išmokti fotografuoti ir t. t. Norų turime visi, tačiau dažnai jie ir lieka tik geri ketinimai. Tyrimai rodo, kad net 92 proc. žmonių turi neįgyvendintų svajonių. Pagrindinė priežastis – nežinojimas, kaip jas pasiekti. Mokykla ir visuomenė akcentuoja analitinį mąstymą, užgoždama kūrybinį potencialą, kurio taip trūksta, kad atsiskleistų asmenybė. Būtent kūrybinės jėgos išlaisvinimas gali padėti pasiekti tai, ko senai troškote, tačiau taip ir nesiryžote. Tad ko laukiate?
Atsijokite „perliukus“
Jei norite ką pasiekti, o ne tik svajoti ir kalbėti apie tai, kaip būtų gerai išmokti tapyti, ruošti skanų maistą ir atidaryti savo galeriją, visų pirma turite tiksliai nustatyti prioritetus. Norų ir galimybių yra daug. Paklauskite savęs, ką šiuo metu labiausiai norite pasiekti? Nekritikuodamas surašykite visus atsakymus. Žmonės linkę iš anksto pasmerkti kilusias idėjas, jų net nepanagrinėję. Todėl rašykite, viską, kas ateina iš jūsų širdies. Per tris dienas peržvelkite šį sąrašą ir išsirinkite tai, kas jums šiuo metu artimiausia. Kai išsirinksite „nugalėtoją“, nepulkite iš karto jo medžioti. Skirkite šiek tiek laiko idėjai išgryninti. Tai geriausia padaryti vienam, netrukdomam kitų. Būtent vienatvėje Mocartas sukūrė geriausius kūrinius.
Ieškokite šaltinių
Prieš pradėdamas savo misiją surinkite kuo daugiau su ja susijusios informacijos. Ieškokite įkvėpimo kitų darbuose, pasitarkite su žmonėmis, jau ėjusiais šiuo keliu. Susidarykite sąrašą dalykų, kuriuos jūs turite sužinoti, užsirašykite galimus informacijos šaltinius. Naudokitės kuo įvairesniais šaltiniais – tai padės atrasti naujų įžvalgų ir sprendimo būdų.
Paskirstykite laiką
Atlikite laiko auditą – užfiksuokite kiek kasdien sugaištate prie televizoriaus, internete ar darydamas nereikšmingus dalykus. Įsipareigokite bent pusę to laiko skirti naujai užsibrėžtai veiklai. Pagalvokite, kiek laiko jums reikės, kad pasiektumėte tikslą? Šį laiką padvigubinkite – dauguma žmonių pernelyg optimistiškai vertina savo galimybes, todėl geriau iš anksto apsidrausti. Susiplanuokite, kada ir kaip sieksite savo tikslo. Tai pažymėkite darbo kalendoriuje.
Imkitės pataisų
Darbų įkarštyje nepamirškite sustoti ir savęs paklausti, ar tikrai darote tai, kas jums patinka. Ar nieko netrūksta? Kas pasikeitė nuo darbų pradžios? Ar nereikia pataisų? Nustatykite labiausiai patikusius darbo etapus. Tai turėtų tapti jūsų kelrodžiu. Jei jaučiate, kad ne iki galo įvykdėte savo svajonę ar jai kažko trūksta, grįžkite prie ankstesnių etapų. Peržvelkite juos ir, jei reikia, paredaguokite. Tai darykite tol, kol jausite, kad galutinis rezultatas yra tas, kurio siekėte.
Dalykitės šampanu
Pasidžiaukite atliktu projektu ir pasidalykite rezultatais su aplinkiniais. Štai Ieva ieško leidėjo, kad atspausdintų jos parašytą knygą, Linas – patalpų, kuriose galėtų kepti skaniuosius keksiukus. Paklauskite savęs, ar esate visiškai patenkintas pasiektu rezultatu, ar jums reikia daugiau laiko kampams nugludinti? Jei manote, kad savo svajonę įvykdėte visiškai, švęskite ir jokiu būdu nenumeskite jos į šalį.

LARA FABIAN koncertas

2014 10 15 | 20:00 | Arena | Renginio trukmė

Pirmą kartą Lietuvoje – ilgai lauktas dainininkės Laros Fabian koncertas


Spalio 15 d. Kauno „Žalgirio” arenoje pirmą kartą Lietuvoje savo koncertą su grupe surengs populiari belgų-italų dainininkė Lara Fabian. Lietuva yra įtraukta į atlikėjos pasaulinį gastrolinį turą, kurio metu ji pristatys savo naująjį albumą „Le Secret“, išleistą 2013 m. pavasarį. Koncerte skambės ne tik naujos dainos, bei ir populiariausi dainininkės kūriniai –  „Je t‘aime“, „I Will Love Again“, „Adagio“, „Je suis malade“ ir kitos puikiai žinomos dainos. Daugiau kaip 18 milijonų įrašų kopijų pardavusi Lara Fabian laikoma visų laikų sėkmingiausia Belgijos dainininke.


Trapi ir kerinti Lara - išties išskirtinė artistė. Jos pasirodymuose nėra milžiniškų dekoracijų, gausaus šokėjų būrio ar kitų pagalbinių šou elementų. Užtat yra begalinis nuoširdumas, jausmingos dainos ir nepakartojamas Laros balsas - lyrinis sopranas, apimantis virš trijų oktavu, nepalieka abejingų žiūrovų salėje. Juo labiau, kad Lara dainuoja net trimis kalbomis - prancūzų, anglų ir ispanų, o repertuare turi dainų ir portugalų, rusų, graikų, hebrajų bei vokiečių kalbomis.

Galbūt Laros talento paslaptis slypi jos kilmėje: dainininkės tėtis yra belgas, mama – italė, o pati Lara turi dvigubą pilietybę – Kanados ir Belgijos. Savo pirmuosius koncertus būsimoji žvaigždė surengė būdama 14-os metų, tėtis su malonumu jai akompanavo, o mama labai stipriai palaikė ir padėjo dukrai. Tuo metu būsimoji žvaigždė jau kūrė savo dainas ir lavino vokalą ne tik dirbdama su mokytojais, bet ir klausydama savo mėgstamų atlikėjų – Barbros Streisand ir Freddy Mercury.

Tarptautinis pripažinimas atėjo kartu su 1988 m. „Eurovizijos“ dainų konkursu, kuriame dainininkė atstovavo Liuksemburgui ir su kompozicija „Croire“ užėmė 4-ąją vietą. Po įspūdingo pasirodymo artistė sulaukė daugybės pasiūlymų iš stambių leidybinių kompanijų ir netrukus Prancūzijoje bei prancūziškai kalbančiose šalyse pasirodė pirmieji Laros albumai. Po debiutinio „Lara Fabian“, tikros sėkmės sulaukė jau antrasis studijinis darbas „Carpe Diem“ (1994), tapęs dukart platininiu Kanadoje. Vėliau per savo karjerą Lara išleido dar 8 studijinius, 4 koncertinius albumus, 2 geriausių dainų rinkinius ir daugiau kaip 40 singlų! Beveik visi darbai sulaukė pačių aukščiausių kritikų vertinimų  ir 11 kartų tapo platininiais bei 9 kartus auksiniais Prancūzijoje, Belgijoje, Kanadoje ir kitose šalyse. 

Dainininkė yra pelniusi ir ne vieną svarbų apdovanojimą – 1998 m. laimėjo „Metų atradimo“ premiją prancūzų „Victoires de la Music“ ceremonijoje, 1999 m. pelnė organizacijos „IFPI“ prizą peržengus daugiau kaip 2 mln. įrašų pardavimų slekstį, net 2 kartus yra apdovanota „World Music Awards“ premijomis (1998 m. ir 1999 m.) kaip „Geriausia ir daugiausia įrašų pardavusi Beniliukso artistė“, o taip pat daugybę kartų triumfavo Kanados „Juno Award“ ir „Felix Awards“ apdovanojimų ceremonijose.

Naujausias, jau vienuoliktas studijinis Laros Fabian albumas „Le Secret“ buvo išleistas 2013 m. balandžio 15 d. ir akimirksniu tapo auksiniu Belgijoje ir Nr.1 Prancūzijoje. Šiuo metu vyksta pasaulinės net pusantrų metų trukmės gastrolės šiam albumui palaikyti, kurių metu Lara surengs daugiau kaip 80 koncertų Belgijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, JAV (koncertas legendinėje Niujorko salėje „Carnegie Hall“), Rusijoje ir kitose šalyse. Tarp jų ir Lietuva, kur tik spalio 15 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje bus galima išvysti ir išgirsti angeliško balso scenos deivę.

Renginio vieta: „Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50, KaunasRenginio data ir laikas: 2014 m. spalio 15 d. 20:00 val.Durys atidaromos: 18:30 val.Ar bus pertrauka?: nebusAr bus apšildanti grupė?: nebusRenginio trukmė: 90 min.Vaikai iki kelių metų įleidžiami nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiamiNeįgalieji ir juos lydintis asmuo įleidžiami nemokamai: ne, nuolaidos netaikomosLeidžiama fotografuoti, filmuoti: neBilieto kaina: nuo 120 LTL/ 34,75 EUR iki 250 LTL/ 72,41 EUR;Mažiausia neakcinė kaina: 120 LTL/ 34,75 EUR;Bilietų platintojo mokestis: 4 LTL/ 1,16 EUR;Arenos mokestis: 3 LTL/ 0,87 EUR„Audi“ klubo nariai perkasi bilietus: 2014 m. rugsėjo 1-15 d. imtinaiSalės planas: Koncertas 1Bilietų pardavimo pradžia: 2013 m. gruodžio 23 d.Organizatorius: UAB „CRG 9“Bilietų platintojas: Bilietų pasaulis, Arenos bilietų kasa (8 37 354 403).
Pasibaigus 2014-2015 sezono „Žalgirio“ arenos VIP klubo nariams skirtam terminui įsigyti bilietus į renginį, nuo 2014 m. rugsėjo 16 d. maloniai kviečiame visus norinčius įsigyti bilietus į likusias laisvas klubo vietas. „Žalgirio“ arenos VIP klubas – atskira erdvė su geriausio matomumo vietomis didžiojoje arenos salėje centriniuose 120, 121, 122 ir 123 sektoriuose. Įsigiję bilietus galėsite naudotis šiais privalumais: atskiru VIP įėjimu į areną, tik klubo lankytojams skirto baro paslaugomis, atskira rūbine, tualetu, lauko terasa ir klubo erdvėje veikiančiu bevieliu internetu.